אם יש לכם נזילת מים בבית, השאלה הראשונה שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא: מה הכיסוי הביטוחי שלי לנזילות מים?

הרבה בעלי דירות ובתים, במיוחד מי שמחזיק משכנתא, מופתעים לגלות שביטוח הנכס שלהם מכיל ביטוח מבנה המכסה נזקי מים ורטיבות.

בהנחה שיש לכם ביטוח מבנה, יש סיכוי טוב שחברות הביטוח יכסו את עלות האיתור של הנזילה, את התיקון שלה, ואף את שיקום הנזקים מסביב.

יש שוני בין הפוליסות ולכן בתור התחלה צריכים להבין באיזה מסלול אנחנו: האם עלינו לדווח לחברת הביטוח על הנזילה, ולחכות לטיפול שלהם, או שאנחנו יכולים לקרוא פשוט לבעל מקצוע שאנחנו נבחר, והביטוח יכסה את העלויות שלו.

אז מאיפה מתחילים?

קראו את פוליסת הביטוח, ובדקו מה היא מכסה בכל הנוגע לנזקי מים ורטיבות.

אם יש לכם סעיף בפוליסה הכולל "שרברב פרטי", הרי שאתם משוחררים מהצורך להמתין לחברת הביטוח. התקשרו והזמינו מאתר נזילות מומחה שיודע לנהל תהליך מול חברת הביטוח – ופה נגמרת ההתעסקות שלכם. אנחנו למשל, מנהלים את התהליך הזה עבור בעלי דירות, ומביאים את כל בעלי המקצוע הנדרשים לטיפול בנזקי המים. החל משמאי ועד לצבעי.

בנזילות משמעותיות וגדולות במיוחד, לפעמים יש צורך ביציאה מהבית לכמה ימים בשל הנזילה או ההצפה. במקרים אלו ייתכן שיש לכם אפשרות לתשלום עבור מלון או סידורי מורים אחרים, דרך חברת הביטוח.

מנגד, אם אין לכם סעיף שרברב פרטי, אתם צריכים להתחיל את הטיפול דרך חברת הביטוח שלכם, ולפעול לפי ההנחיות שלהם. במקרה כזה חברת הביטוח היא זו שבוחרת את בעלי המקצוע עבורכם, ואתם תצטרכו להיות יותר פעילים בטיפול בנזקי המים.

אז לסיכום, חשוב שתכירו את הפוליסה שלכם, עוד לפני שאתם פונים לחברת הביטוח,

ובמידה ויש לכם זכאות לשרברב פרטי, התקשרו אלינו ונשמח לסייע לכם בתהליך הזה,

ולעשות אותו כמה שיותר חלק עבורכם.

 

לא בטוחים מה לעשות?

התקשרו אלינו לפרטים נוספים.