איתור נזילות מים בבניין משותף – מי אחראי לנזילה?

החיים בבניין משותף יכולים להיות מהנים מאוד, בוודאי כאשר נוצרים יחסי חברות עם השכנים, כאשר הילדים גדלים יחד ומבלים בשעות אחר הצהריים בפעילויות שונות, או כאשר אתם מוצאים את עצמכם עם מחסור במרכיב אחד לעוגה בשעה שבה המכולת סגורה. אלא שלצד היתרונות הללו ישנם גם בעיות שונות שעשויות להיווצר ביחסים הללו, וסדקים בקשרי השכנות הטובים עלולים לצוץ בעיקר כאשר ישנן תקלות במבנה המשותף. אחד המקרים הנפוצים יותר הוא מקרה שבו מתגלה נזילת מים בבניין משותף, או אז מתחילים החיכוכים הקשורים בשאלת האחריות, שכן עם האחריות מגיעה גם העלות. הצעד הראשון בדרך לקביעה מי אחראי לטיפול בתקלה שעל הפרק מחייב איתור מדויק של מקום הנזילה, שכן רק כך ניתן לקבוע מי אחראי לנזילה. איתור נזילות מים בבניין משותף נעשה בדקדקנות רבה על מנת לוודא שהנזילה אכן מאותרת במדויק וניתן לקבוע מי אחראי לתיקונה.

איך מבצעים איתור נזילות מים?

באופן עקרוני מקור הנזילה הוא אחד המרכיבים הבסיסיים והחשובים ביותר המשפיעים על השאלה המרכזית שמטרידה את דיירי הבניין המשותף והיא מי צריך לשלם על הנזק. מאחר ונזק שמתגלה בדירה מסוימת הוא באחריותו של הדייר המתגורר בה, בעוד נזק שמתגלה בשטח משותף הוא באחריות הדיירים כולם, איתור נזילות מים על ידי גורם מקצועי יעזור לשים קץ למחלוקת בצורה פשוטה למדי. מאתר נזילות מנוסה ומיומן יוכל להגיע אל המקום עם מכשור טכנולוגי מתקדם שלמעשה יציג על גבי המסך באופן ברור ופשוט את מקור הבעיה. מצלמה תרמית, גלאי קול או גלאי גז, יהא המכשיר המתאים אשר יהא, כל עוד מקצוען יידע לזהות את המכשיר המתאים לתנאי השטח ולנתח את התמונה המתקבלת בצורה מדויקת, קשה לראות תרחיש שבו תהיה למישהו מהדיירים ולו טענה אחת ביחס לממצאים.

כך זה יתבצע

לצורך איתור נזילות מים חשוב שתיעזרו אך ורק באדם בעל מומחיות, ידע, ניסיון ויכולת. הבעלות על מצלמה תרמית היא לא תמיד מספקת, וגם אינסטלטורים שיציעו את שירותיהם בתחום לא בהכרח יידעו לקרוא את המידע בצורה מדויקת. בעל מקצוע שמתמחה באיתור נזילות יידע לומר לכם בצורה מדויקת להפליא היכן הנזילה החשודה, מה מקורה ובהתאם לכך – באיזה שטח במבנה המשותף היא נמצאת. כך תוכלו להכריע, על פי החוקים ולאחר שיחה עם כל הגורמים הרלוונטיים כמובן, מי הוא האחראי לטיפול בבעיה, מי משלם על התיקון והאם התקלה אכן בשטח פרטי של דייר אחד, או בשטח הציבורי של כלל הדיירים. למען השכנות הטובה, אל תנסו להחליט שום דבר לבד וללא אסמכתא. מאתר נזילות יציע לכם פתרון הרבה יותר יעיל.

להזמנת איתור נזילות מים בבניין משותף >>