ריח משונה ברחבי הבית, סימנים חשודים על הקיר או ירידה בלחץ המים בברזים, כל אחד מאלה מתאר סיטואציה שבה – סביר להניח – ישנה נזילה בבית. אם אתם מניחים שגם אצלכם הבעיה הזו קיימת הרשו לנו לעכב אתכם עוד רגע אחד בלבד לפני שתזעיקו בבהלה את האינסטלטור שלכם, ולהציע לכם דרך טובה יותר לטפל בבעיה. נכון, האינסטלטור שלכם יהיה לכם לעזר רב, אין בכך ספק, אבל כדי להקל עליו וכדי לחסוך לכם זמן, כסף וגם לא מעט אנרגיות, ישנו צעד אחד נוסף, בסיסי ומשמעותי מאוד בדרך. השלב הזה כולל איתור נזילות מים באמצעות מצלמה תרמית או באמצעים טכנולוגיים אחרים המתאימים לתנאי השטח, בין אם הנזילה בבית, במפעל או בגינה. אתם בוודאי תוהים כעת האם תוכלו להיעזר באינסטלטור שלכם כדי לאתר את מקור הנזילה בעצמו, ולמה אתם למעשה צריכים אדם נוסף. התשובה – לפניכם.

איתור נזילות מים בצורה מדויקת

סביר להניח שגם האינסטלטור שלכם יוכל להצטייד במצלמה תרמית או בכל אמצעי טכנולוגי אחר לצורך איתור נזילות מים, אבל אם הוא אינו בעל הידע והמומחיות לתפעל את המכשיר ולנתח את הממצאים שבו, לא תפיקו מכך כל תועלת. איתור נזילות מים על ידי אדם מקצוע הוא כלי מרכזי שיעזור לכם להגיע אל התוצאה המיוחלת, לא רק משום שמדובר באדם שיודע לתפעל את המכשיר עצמו, שהרי כל בר דעת יוכל בוודאי ללמוד זאת, אלא משום שהוא יודע להציע ניתוח מדויק לנתונים ולזהות באופן מדויק מה משמעות הצבעים שעל הצג. מי שאינו מקצועי ומנוסה עשוי לטעות בזיהוי, מה שיוביל להרס של קירות ורצפות בבית ללא כל סיבה, ומבלי שיגיע איש המקצוע אל הפתרון המיוחל.

ארסנל הכלים של מאתר נזילות

לצורך איתור נזילות מים ישנם מספר מכשירים שיכולים לסייע לאיש המקצוע, ומומלץ שתבחרו במאתר נזילות מקצועי, שבמקרים רבים איננו האינסטלטור עצמו. מאתר נזילות יצטייד במצלמה תרמית שמספקת הדמיה למקום שבו נמצא הצינור הבעייתי, מצלמת סיב אופטי שבאמצעותה נין לאתר נזילות שנגרמות בצנרת הביוב, במרזב או בבריכת ביוב שאינה גלויה. מכשירים נוספים כוללים גם גלאי קול שמספק פתרון יעיל מאוד כאשר הנזילה החשודה היא בשטח פתוח או ברכז מסחרי, או גלאי גז שיכול לעזור לאתר נזילות שמקורן בגינה או בשטח פתוח אחר. כך או כך, אל תסתפקו באינסטלטור עם מצלמה תרמית. בחרו מאתר נזילות מקצועי, מיומן ובעל ניסיון, ורק הוא יוכל לתת לכם את המידע המדויק ביותר.