מהו יבשן ואיך הוא עוזר לייבוש הרטיבות מתחת לרצפה?

לאחר גילוי ואיתור הנזילה, הדבר הראשון שיש לבצע זה כמובן תיקון של מקור הנזילה עצמה. לאחר מכן אנחנו מתחילים במלאכת השיקום של נזקי הרטיבות. במקרים רבים, הרטיבות כלואה מתחת לבלטות, או מתחת לבטון, בחול שמתחת לרצפה וכן הלאה. בעבר נדרש פירוק של כל הרצפה והנזק היה עצום. אך היום יש טכנולוגיות מתקדמות מאוד לייבוש הרטיבות הכלואה מתחת לרצפה ללא הרס.

כדי לייבש את הרטיבות ללא הרס אנחנו משתמשים במכשיר גרמני שנקרא בעברית "יבשן". המכשיר מורכב ממספר חלקים שמאפשרים ייבוש יסודי של הרטיבות הכלואה על ידי החדרת צינוריות קטנטנות אל מתחת לרצפה ולבלטות. המכשיר מזרים אויר חם מצד אחד, ושואב את הרטיבות והלחות מצד שני, וכך לאט לאט מתאדים המים והרטיבות נעלמת.

לאחר השלמת פעולת הייבוש ניתן לצבוע את הקירות מחדש ולסיים את השיקום והשיחזור של החדר כולו כולל הקירות וכלל המבנה.

האם ייבוש רטיבות מתחת לרצפה יכול לקרות לבד לאורך הזמן?

ייבוש יסודי של הרטיבות הכלואה הוא הכרחי לתיקון מלא של נזילה שהצטברה לכדי רטיבות תת רצפתית.

ללא ייבוש של הרטיבות הכלואה מה שיקרה זה שהמים הכלואים ימשיכו לחפש דרכים לצאת משם, ובכך יגרמו לעובש, רטיבות בקירות מעל ומתחת, התנפחות של החול ותזוזה של הרצפה, ריח של טחב בבית, ועוד כל מיני תופעות משונות ולא בריאות.

לכן למי שחושב לתת לזמן לעשות את שלו – ברוב המקרים זה ממש לא מומלץ, ואף עלול לגרור הוצאות לשיקום רחב בהרבה.

מתי ואיך נכון להכניס יבשן לייבוש הרטיבות מתחת לרצפה?

חשוב מאוד להתחיל את הייבוש של הרטיבות מתחת לרצפה מיד לאחר תיקון הנזילה ווידוא שהנזילה אכן תוקנה. אם עדיין יש נזילה ואנחנו מפעילים יבשן לייבוש הרטיבות מתחת לרצפה – נמצא את עצמנו מבזבזים זמן וגם כסף לחינם – ובעוד אנחנו מייבשים המים ימשיכו להיקוות מתחת לרצפה. ומנגד – אם נחכה יותר מידי זמן תיווצר רטיבות בקירות ובקומה שמתחת. כך שהזמן הנכון לייבוש הוא מיד לאחר התיקון ווידוא שאין יותר נזילות.

מבחינת עונות השנה זה לא כל כך שנה ולכן מומלץ שלא לחכות לקיץ אביב אלא לייבש בהקדם.

איך נראה יבשן לייבוש רטיבות מתחת לרצפה?

אנו משתמשים ביבשן שלדעתנו ולמיטב נסיוננו הוא הטוב בעולם לייבוש רטיבות תת רצפתית, ובמפרט שמתאים לבניה הישראלית הכוללת בלטות, חול סומסום,  ולפעמים הדבקות של קרמיקה מעל לבלטות. היבשן לייבוש רטיבות מתחת לבלטות מורכב ממספר חלקים שמאפשרים לו להתמודד היטב בכל מתווה של ריצוף. יבשן מודולרי זה מתוצרת גרמניה (חברת HEYLO) הוכיח את עצמו היטב כשהוא מגיע במבנה מודולרי של הרכיבים הבאים:

  • מפוח עוצמתי – דוחס אויר חם מתחת לרצפה הרטובה ומושך את האויר החם והרטוב בחזרה.
  • מסנן מיקרוני – מנקה חלקיקים לפני פליטת האויר בחזרה לחדר
  • משתיק קול – מאפשר לבצע את כל התהליך הזה בבית שגרים בו, ללא הפרעה לשגרת החיים.
  • מפריד מים – אוגר את המים הנפלטים מהרצפה וסילוק שלהם בצורה נוחה לביוב או לכיור.

איך ניתן לקבל שירות של ייבוש רטיבות מתחת לרצפה?

במסגרת השירות שלנו לאיתור נזילות ושיקום נזקי מים, אנו מציעים ייבוש מקצועי באחריות מלאה. מבחינת הלקוח אנחנו אחראים לכל חלקי הפאזל: מאיתור מדוייק של הנזילה, תיקון שלה נזילות מים, וידוא שאכן הנזילות כולם תוקנו ואותרו, ושיקום נזקי הרטיבות. תהליך השיקוךם של נזקי המים מתחיל בייבוש הרטיבות באופן יסודי כמו שפירטנו.

האם חברת הביטוח משלמת על ייבוש הרטיבות מתחת לרצפה?

למי שיש ביטוח מבנה חברת הביטוח משלמת על כל התהליך, החל מאיתור הנזילה ועד לייבוש הרטיבות מתחת לרצפה – וכמובן גם על שיקום הקיר וכל מה שנדרש להחזיר מצב לקדמותו לפני הנזילה.

לפרטים נוספים לגבי התהליך, והכוונה לגבי השתתפות הביטוח, התקשרו אלינו ונשמח לסייע.