מה זה בעצם מיפוי תשתיות?

במקרים רבים אנחנו נדרשים לבצע מיפוי מדוייק של התשתיות, וסיבות שונות עשויות להוביל לכך, אבל עוד לפני שנבין כיצד פעולות זו מתבצעת הלכה למעשה, חשוב להבין מה היא בעצם השיטה הזו. בפשטות, מיפוי תשתיות היא שיטת מדידה חדשנית שמאפשרת למפות בצורה מדויקת וטובה את כל התשתיות המוסתרות תחת הקרקע או בתוך קירות הבית, המשרד או המפעל. על ידי שימוש בציוד מיוחד ומתקדם שמאפשר צילום תרמי ניתן לבצע מיפוי תשתיות ברמת דיוק גבוהה מאוד בכל מקום שבו פעולה זו נדרשת. כך ניתן למפות ולזהות צינורות ניקוז, ביוב והשקיה, צנרת מתכתית או צינורות פלסטיק, PVC ופוליתילן. בנוסף, מיפוי תשתיות מאפשר לנו למפות גם כבלי חשמל תת קרקעיים עם מתח גבוה, כבלי טלוויזיה וסיבים אופטיים שנמצאים תחת הרצפות או מאחורי הקירות, ואפילו קווי טלפון ואינטרנט. מכשיר המדידה המתוחכם יכול לא רק למפות את התשתיות אלא גם לאפיין את סוגי הצינורות והכבלים כך שניתן יהיה לקבוע באופן ברור מאוד באילו תשתיות מדובר.

מצבים עבורם נדרש מיפוי תשתיות

כאמור, ישנם מצבים שונים שבהם נדרש מיפוי מדויק של התשתיות. למשל, מפעלים, בתי עסק גדולים, ארגונים בינוניים וגם לקוחות פרטיים, כולם עשויים להזדקק לביצוע סקר תשתיות טרם תחילתן של חפירות בקרקע. ביצוע חפירות ללא ידיעה מדויקת היכן נמצאים צינורות המים והחשמל היא פעולה שעשויה להוביל לנזקים רבים למערכות השונות, מה שיוביל כמובן להוצאה כספית משמעותית מאוד לתיקון הנזקים. מיפוי מדויק של תשתיות מים וחשמל הוא בעל חשיבות עצומה גם כאשר נדרשת החלפה של צנרת ישנה, כאשר מתעוררת בעיה ונדרש אבחון מדויק שלה לצורך ביצוע תיקונים, וכן לצורך איתור נזילות ללא כל צורך בחפירה, בשבירת קירות או בפירוק של אריחי ריצוף. רשימה זו היא ללא ספק רשימה חלקית בלבד, והמקרים שבהם נדרש מיפוי מלא של התשתיות רבים ומגוונים, אבל מצבים אלה נפוצים מאוד ויכולים להסביר מדוע המיפוי חייב להתבצע באופן מקצועי מאוד, תוך שימוש בציוד מתקדם ואיכותי, ועל ידי אנשי מקצוע מנוסים.

מקומות שבהם ניתן לבצע מיפוי תשתיות

עם ציוד מתקדם ומכשור חדשני ניתן כיום לבצע מיפוי תשתיות בתנאי שטח שונים, מה שהופך את השיטה הזו לאחת השיטות היעילות והטובות ביותר כיום. מיפוי מדוייק של תשתיות תת קרקעיות יכול להתבצע בין אם מדובר בקרקע חולית או סלעית, בין אם המיפוי נדרש דרך אריחי ריצוף או יציקות בטון, וגם כאשר התשתית מוסתרת על ידי מסלעות. גורם מקצועי ומיומן יוכל להציע פתרון שיתאים לכל סיטואציה ולכל תרחיש, וכן לכל תשתית נדרשת, ולכל שטח.

כיצד מתבצע מיפוי תשתיות?

ככל שהחשיבות של מיפוי תשתיות מדויק ואיכותי רבה מאוד, גם המכשור המיועד לביצוע פרויקטים מהסוג הזה הוא מתקדם ומתוחכם מאוד. ציוד המדידה החדשני משולב עם מערכת GPS ועם שורה ארוכה של טכנולוגיות שהופכות אותו לאמצעי מדידה מדויק עם יכולות בלתי רגילות בכל הקשור לביצוע מיפוי תשתיות. לאחר בחינה מדוקדקת של השטח עבורו נדרש המיפוי ניתן יהיה לקבוע אילו מערכות הן המערכות המתאימות ביותר לצורך מיפוי צינורות, כבלי חשמל או סיבים אופטיים שעוברם נדרש גלאי קרינה מיוחד. היעזרו באיש מקצוע בעל ניסיון, מומחיות והיכרות עם תנאי השטח השונים, עם המערכות הייחודיות ועם הצרכים הפרטניים שלכם, כדי שתוכלו להבטיח מיפוי תשתיות ברמה הגבוהה ביותר ובדיוק מרבי.

להזמנה של מיפוי תשתיות צרו קשר

 

מיפוי תשתיות תת קרקעיות