בשנים האחרונות עולה המודעות לקיומן של טכנולוגיות חדשניות שמאפשרות לנו לסרוק את השטח ולמפות אותו בצורה מדויקת כדי לזהות את מיקומן המדויק של התשתיות הקיימות, וכדי לזהות באופן מדויק את הנקודה שבה צריך לטפל כדי לעצור את הנזילה בבית או בבית העסק. מאתר נזילות מקצועי הוא האדם האידאלי לביצוע המשימה, לא רק משום שהוא מצויד בטכנולוגיות שונות ומסוגל להציע מגוון פתרונות לתנאי השטח השונים, אלא בעיקר משום שהוא אדם מנוסה ומיומן באבחון ובניתוח הממצאים כך שמלאכת התיקון תוכל להתבצע באופן כירורגי וללא נזקים. לפניכם מגוון מצבים שבהם מאתר נזילות הוא בדיוק האדם שיוכל לעזור לכם לזהות האם ישנה תקלה, ואם כן – איפה.

סימנים לקיומה של נזילה סמויה

המקרה הקיצוני ביותר הוא כמובן המקרה שבו אנחנו מביטים על הקיר או לעבר התקרה ומזהים סימני נפיחות, בועות מים ושינויי צבע. עם זאת, ישנן גם לא מעט סיטואציות שבהן נצטרך לקרוא את הסימנים טוב יותר כדי לזהות קיומה של בעיה. למשל, אם קיבלתם חשבון מים מנופח, שחורג באופן ניכר מהחשבונות הרגילים שלכם, כדאי לעצור ולבדוק מדוע זה קורה. ייתכן כי באופן חד פעמי חרגתם מהשימוש הקבוע שלכם במים, אבל גם ייתכן שמדובר בנזילה שעולה לכם הרבה כסף עוד בטרם זיהיתם אותה. סימן נוסף נמצא דווקא בברזים שלכם. כאשר הזרם בברזים השונים בבית חלש יחסית, הניחו שישנה נקודה אחרת שממנה נוזלים מים החוצה, מה שמפחית את לחץ המים באמבטיה או במטבח. מאתר נזילות מקצועי יוכל לעזור לכם לגלות האם אכן ישנה נזילה כזו, ועם הציוד המתקדם שברשותו הוא יעשה זאת מבלי להסב כל נזק, שכן אין סיבה לפרק קירות בניסיון לאתר נקודה אחת בעייתית.

רטיבות, עובש וטחב בקיר

לצד הסימנים שהוזכרו, שמהווים רמז ברור לקיומה של בעיה, ישנם גם כמה סימנים הרבה יותר ברורים ומטרידים. ראשית, אם אתם מזהים רטיבות בקיר, התקלפות או בועות מים, האזור שלפניכם ככל הנראה מתמודד עם נזילה שמחלחלת לאורך הקיר, מה שפוגע באיכותו, הופך אותו לרך ולח, ובסופו של דבר גם מוביל לקילופים הבלתי-נעימים. טחב ועובש גם הם מעידים על קיומה של רטיבות או נזילה במבנה, וזוהי סכנה של ממש שכן מדובר במפגע בריאותי חמור. כדי שתוכלו להיות בטוחים שאתם מטפלים בבעיה בצורה מדויקת וטובה הזמינו שירותיו של מאתר נזילות מקצועי, ותנו לו למצוא את מקור התקלה ביעילות רבה ובמהירות.