מצבים שבהם נדרש צילום ביוב בבית פרטי

אחת הדרכים היעילות, המדויקות והטובות ביותר להבין את מבנה מערכת הביוב הקיימת מבלי להגיע אליה באופן פיזי, היא לבצע צילום ביוב. כאשר הדרך החלופית מורכבת, יקרה ומלכלכת הרבה יותר, אין ספק שנדרש פתרון חסכוני וטוב יותר שיאפשר לנו לדעת האם אכן יש צורך בביצוע תיקונים ועבודות מורכבות – והיכן. אם כן, צילום ביוב בבית פרטי יידרש בכמה מצבים עיקריים. למשל, כאשר קיימת סתימה בביוב (או כאשר ישנו חשש כי סתימה כזו אכן קיימת) נדרש טיפול מהיר ומדויק מאוד, ללא כל פגיעה בתשתיות אחרות או בנקודות שבהן אין כל תקלה. צילום ביוב הוא אמצעי מצוין שיאפשר לנו לאתר את מקור הסתימה מהר מאוד – ולטפל בה באופן כירורגי ומדויק. במקרים אחרים עשוי להתעורר חשד שמא קיימת נזילה בביוב, ואין ספק כי נזילות קשה למדי לאתר ללא אמצעים מתאימים. צילום ביוב יציג לנו את מקור הנזילה, מה שיאפשר לאנשי המקצוע להציע את הטיפול הנכון והטוב ביותר. בנוסף, צילום ביוב חשוב מאוד גם לקראת קבלת היתר בניה מהרשות המקומית, שכן רשויות רבות דורשות צילום של קווי הביוב כדי להבטיח את תקינותם. צילום מקצועי שיוכיח שהביוב אכן נקי – הוא צילום שיאפשר קבלת אישורים חיוניים אלה.

כיצד מתבצע צילום ביוב?

צילום ביוב לשם בדיקת הקו או לאיתור נזילות ותקלות, הוא צילום אשר מתבצע באמצעות מצלמה זעירה במעגל סגור, שלמעשה מאפשרת לנו לצפות במתרחש תחת הרצפות – מבלי לפרק אותן. המשמעות היא כמובן חיסכון אדיר בעלויות. אם בעבר היינו נאלצים להזמין איש מקצוע שישבור קירות ויפרק את הריצוף בניסיון לאתר את התקלה עוד בטרם יוכל להציע טיפול מתאים (ויקר) עבורה, הרי שהיום התהליך מהיר יותר, מדויק מאוד ובעיקר יקר הרבה פחות. עם המצלמה הזעירה הזו ניתן למעשה לבדוק את צנרות המים ואת מערכת הביוב, ולגלות מפגעים שונים, סתימות או מקורו של הריח הרע העולה מתוך הביוב ופוגע באיכות החיים של דיירי הבית.

צילום ביוב – הפתרון היעיל

אנשים רבים נוטים לחשוב שאינסטלטור יוכל לאתר נזילות בקלות רבה ובמהירות ולהציע טיפול בהתאם, בין אם מדובר בבית העסק או במקום מגוריהם. במקרים שבהם הנזילה חמורה מאוד ייתכן שזהו אכן המצב, אבל מי שמעוניין ללכוד את הרטיבות עוד בראשיתה או להציע אבחון מהיר ויעיל יותר, חשוב שיבצע צילום ביוב באמצעות איש מקצוע. צילום ביוב יאפשר לזהות בצורה מדויקת מאוד את הנעשה תחת הריצוף או מאחורי קיר הבטון, לזהות את מקור הבעיה ולגלות ליקויים במערכת הביוב.