מיפוי תשתיות לפני חפירה בקרקע

אחת הדרישות העיקריות המועלות בפני כל מי שמתכוון לבצע חפירות או קידוחים, היא הדרישה לביצוע מיפוי תשתיות לפני חפירה בקרקע. שלב זה חשוב לא רק משום שהתקנות מחייבות, אלא בעיקר משום שחפירה שאיננה מתוכננת היטב היא חפירה שעשויה להסב נזקים רבים לתשתיות השונות, לרבות תשתית המים והביוב, ונזקים מהסוג הזה הם לא רק יקרים לתיקון אלא גם עשויים להסב נזק סביבתי רב. אם כן, לפני שאתם מתחילים לבצע חפירות בקרקע, וגם לפני שאתם מחליטים להחליף צנרת תחת הקרקע, מיפוי תשתיות הוא צעד קריטי, ובמאמר זה נבין איך בעצם עושים את זה נכון.

מה זה בעצם מיפוי תשתיות?

מיפוי תשתיות לפני חפירה בקרקע הוא מהלך שניתן לתאר גם כאיתור תשתיות, מהלך שבו למעשה אנחנו פועלים כדי לאתר את התשתיות הקיימות ולמפות אותן באופן מדויק מאוד, באמצעות טכנולוגיה מתקדמת שמספקת תמונה המתייחסת לתוואי הקיים, לעומקן של התשתיות ולמיקומן המדויק. תשתיות מים, צינורות ביוב וניקוז, וגם שוחות קבורות, כל אחת מאלה תזוהה בתהליך המיפוי שיתבצע על ידי אדם מקצועי בלבד. לצורך ביצוע המיפוי יידרש איש המקצוע לציוד מתאים, כאשר הציוד הקיים היום לצרכי מדידה ומיפוי הוא ציוד טכנולוגי מתקדם מאוד, שכולל GPS, רדיו, קורלטורים ומרכיבים נוספים שמשדרגים את היכולת לבצע מיפוי תשתיות בצורה טובה ומדויקת.

איפה ניתן ומתי צריכים לבצע מיפוי תשתיות לפני חפירה בקרקע?

ציוד המדידה והמיפוי הקיים הוא ציוד שמאפשר לאנשי המקצוע לספק תמונה מלאה ומדויקת בתנאי שטח שונים ומגוונים, החל מקרקע סלעית ועד יציקות בטון, דרך קרקע חולית ועד מסלעות. ככל שתבחרו בגורם מקצועי, מנוסה ובעל ציוד מתקדם ומתאים כך תגבירו את הסיכוי שלכם לקבל תמונה מושלמת באשר לתוואי התשתית ולעומקן, והמידע הזה יעזור לכם לפעול בצורה חכמה יותר לקראת כל חפירה בקרקע, מכל סיבה שהיא. התמונה הכללית תספק מפה ברורה שבה נכללת צנרת המתכת, צינורות פלסטיק קשה ורך, צינורות השקיה, קווי טלפון ואינטרנט, וגם כבלי טלוויזיה וחשמל. כדי שתוכלו לשמור על התשתיות ללא כל פגע, לצורך כל מטרה שהיא, ההיערכות המוקדמת והמדויקת הזו היא צעד בסיסי וחשוב מאוד. היעזרו באנשי המקצוע, הקפידו לבחור בגורם בעל ניסיון, ידע וגם קבלות. המלצות באתרי אינטרנט ובקבוצות שונות הן חשובות בהחלט, ואם אתם בטוחים שלפניכם אדם אמין ומקצועי שיוכל לספק לכם את המיפוי שאתם זקוקים לו כדי לקבל החלטות בצורה טובה ונכונה, הרי הוא האדם המתאים ביותר לביצוע המשימה.

להזמנה של מיפוי תשתיות צרו קשר

מיפוי תשתיות לפני חפירה בקרקע1